Anyakönyvvezető időpont - III.rész
Más esetben azt mondanám, hogy nem vagyok kezdő, jól összeszerveztem az anyakönyvvezetővel a dolgokat – de most büszkén állítom,hogy esküvőszervezésben (szerencsére) még nem halmoztam fel semmiféle rutint,és amikor a helyszín végleges lefoglalása előtt felhívtam a helyi anyakönyvi hivatalt, hogy érdeklődjek, ráérnek-e azon a napon, egy kicsit bizony leégtem,vörösödött a fülem széle.
A kérdés ugyanis nem az, hogy aznap ráérnek-e, hanem,hogy hány órakor kezdődne a polgári szertartás. Mert ezek a hősnők és hősök bizony egy-egy szép, nyári napon reggeltől kezdve sorra adják össze az ifjakat,és a kevésbé ifjú, de nem kevésbé szerelmes párokat, úgy, hogy a mosolyuk és a frizurájuk,esőben, szélben, még este hétkor is kitart.
Azt hiszem, érzitek, hogy a Hány órakor? kérdés azért felvett egy-két további kérdést a programtervet, azaz fodrász, smink, fotózás,vendégvárás, szertartás, lagzi témákat illetően, amikkel úgy gondoltam, hogy még bőven ráérek. Hiszen ezek nincsenek is benne abban a bizonyos „helyszínt,anyakönyvvezetőt 1 évre előre” alaptételben! (Nem, mintha ezeket betartottuk volna...)
Hebeg-habog, telefont letesz, esküvői programtervre guglizik– mennyi idő kell a sminkre, hajra, fotózásra, vendégvárásra, van még valami?? –és közben izgul, hogy nehogy már bezárjon mára a hivatal, nehogy ezen múljon már az egész. Mert a rendezvényszervező kétszer hangsúlyozta – kedves menyasszony,örülünk, hogy tetszik a helyszín, de amíg nincs szerződés, nincs foglalás, ha valaki hamarabb kopogtat és firkantja oda a nevét, akkor övé a helyszín.
Számol, tervez, pörög, barátnőktől instant telefonos segítséget kér, majd visszahív és szőr óra, bőr perc, előrukkol az időponttal.A vonal túlsó végén egy szimpatikus anyakönyvvezető férfi! – csak az én fejemben él az, hogy az anyakönyvvezető egy elegáns, kosztümös, kontyos,középkorú hölgy? – nálam sokkal nyugodtabban kezdi sorolni, hogy mivel kell személyesen megjelenni a hivatalos időpontfoglaláskor. Kezdek normális üzembe visszaállni, mert hallom a hangján, hogy biztosan nem én vagyok az első, sem az utolsó menyasszony, aki megfeledkezett egy-két apróságról.
Személyi igazolvány, lakcím kártya, születési anyakönyvi kivonat, és ugye nem vagyunk elváltak vagy özvegyek? - veti közbe. Persze, hogy nem! - vágom rá, és csak aztán gondolok bele, hogy azért ez nem is annyira egyértelmű, már ha a lelkes, feleslegesen csacsogó hangomat nem számítjuk. Mi lesz a férjes neve? – na, végre egy kérdés, amire készültem! És a születendő gyermekeik családneve?
"A születendő gyermekeik neve?" Miután letettem a telefont,újra és újra a férfi kedves hangja csengett a fülemben. Teljesen valószerűtlennek tűnt, hogy valaki ilyen természetességgel megkérdezte tőlem, hogy mi lesz a gyermekeink neve. Persze, nem kell azonnal döntenünk, és bármikor meg lehet változtatni a döntést, mégis súlya volt ennek a váratlan kérdésnek. Öröm és szeretet öntött el.
Amikor elújságoltam a páromnak, hogy sikerült időpontot egyeztetnem, és elmeséltem a váratlan kérdést, ezzel ajándékozott meg: „Hát, igen,család-előkészület leszünk.”
Én órákig tudok csicseregni a házasságról, ő pedig egy szóba sűríti az egészet. Ezzel az egyetlen szóval megalkotta a közös házasság-definíciónkat,mindazt